Mladý záchranář - Dokaž, že umíš!

Červený Hrádek u Jirkova, 27. března 2004

V sobotu 27.3. vyrazili žatečtí mladí hasiči na soutěž "Mladý záchranář - Dokaž, že umíš!", která se konala na Červeném Hrádku u Jirkova. Tříčlenné hlídky měly možnost změřit na trati své síly ve střelbě ze vzduchovky, určení azimutu, poznávání jedovatých rostlin, v požární ochraně i první pomoci, v nasazování plynové masky nebo složení evakuačního zavazadla a v několika dalších disciplínách. Kromě žateckých se závodu zúčastnili mladí hasiči z Jirkova, Litvínova a Kryr.

Žatečtí mladí hasiči postavili tři hlídky v kategorii starších (12-15 let) a umístili se následovně:
Žatec III (Tomáš Šašek, Jiří Humeňanský, Karel Kuvík) - 9. místo
Žatec II (Tomáš Duda, Petr Hlaváček, Jiří Kovanda) - 8. místo
Žatec I (Vojtěch Šubrt, Petr Husák, Pavel Halvát) - 3. místo.

Čekání na start a na výsledky si mladí účastníci většinou krátili hrami, které pro ně připravili Záchranáři Žatec v čele se svým jirkovským členem Ludvíkem Kostkou. Nakonec se Záchranáři Žatec za hlasité podpory dětí rozhodli vyzkoušet, jestli také "dokážou, že umí". A tak absolvovali trať se všemi úkoly, navíc však běželi se zdravotnickým vybavením včetně nosítek. Za svou statečnost si při vyhlašování výsledků kromě diplomu vysloužili bouřlivý potlesk všech přítomných.

Mladí hasiči ze Žatce se této soutěže, kterou pořádal Klub Svazu CO ČR Chomutov ve spolupráci s SDH Jirkov, letos zúčastnili poprvé a už teď se nemohou dočkat dalšího ročníku, na který se budou pečlivě připravovat.

Slávek Jurnečka


*Úvodní strana* *Fotogalerie 2004* *Činnost 2004*