Zahradní slavnost PL Petrohrad

ukázka vybavení záchranářů, zdravotnická asistence

Psychiatrická léčebna Petrohrad, 17. června 2006

Psychiatrická léčebna Petrohrad pořádá každoročně v červnu zahradní slavnost. Díky spolupráci s DZS Kryry jsme se této akce již potřetí také zúčastnili. Připravili jsme si pro návštěvníky opět ukázku našeho vybavení a podíleli jsme se také na zdravotnickém zabezpečení. Následující řádky vám přináší pohled naší členky Marcely Ryšlavé, která byla na této akci poprvé.


Na této akci jsem byla poprvé v životě a musím říct, že mě velice nadchla. Odjezd do Petrohradu byl sice tak trošku hektický, ale to neměnilo nic na tom, že jsem se tak těšila (tím ale nechci říct, že jsem duševně nemocná). Večer před slavností jsme totiž měli ještě hlídku na Experimentu v Podbořanech. A i když jsme si šli lehnout kolem půlnoci, moc jsme se nevyspali. Kolem sedmé ráno vstával Slávek, protože musel dojet ještě pro pár dalších lidí do Žatce, pak se teprve vracel pro mě a to bylo už osm hodin. Po příjezdu a zaparkování naší Rozárky vedle ostatních sanitek jsme vybalili náš materiál, komplet celý zásahový batoh, vakuové dlahy a matraci.

Nejdříve se nic nedělo a tak si Slávek vzal noty a šli jsme do zámečku. Mají tam totiž klavír. Strávili jsme tam asi hodinu, pak jsem se šla podívat ven, jak to vypadá na našem stanovišti. Tam už se to dětmi jen hemžilo. Zajímalo je úplně všechno. Například k čemu jsou ty červené věci? Nebo ta plastová bublina? Vše se jim tedy vysvětlilo, ukázalo a ty statečné si i vyzkoušely na vlastní kůži vakuové dlahy a některé i matraci. Ale ještě víc než naše vybavení je zajímaly sanitky. Modré blikající majáky a siréna, kdo by tomu odolal že? :-)

Kromě sanitek a našeho vybavení tam byly i jiné zajímavosti, historická auta, střelnice, nebo stánky s občerstvením. Také tam měli prima bazén, ale bohužel jsme se nemohli vykoupat. Potkali jsme dokonce dřevěného krokodýla a slámového králíčka :-) a moc pěknou boudo budku pro manuální činnost ( kreslení…).

Po příjemné procházce areálem nám docela vyhládlo a tak jsme využili stravenky, které jsme měli, a šli se nadlábnout do jídelny. Pak už se pomalu chýlila celá slavnost ke konci, a tak jsme i my zabalili veškeré naše věci, naložili je do auta a hurá zpět do Podbořan na Experiment. Tam jsme doplnili materiál a vrátili se do Žatce. Příští rok pojedu znovu.

Marcela Ryšlavá


*Úvodní strana* *Fotogalerie* *Činnost 2006*